Sissejuhatus ööfotograafiasse

Koolitus algajatele ööfotohuvilistele

Koolituse teemad:

 • Ööfoto iseärasused ja vajalik varustus, et oleksid valmis öist ilu pildile püüdma.

 • Pimedas kaamera seadistamine ja fokusseerimine, et pildid tuleksid teravad ja ilusad.

 • Algteadmised taevas toimuva kohta, et oskaksid õigel ajal õiges kohas olla.

 • Kuidas pildistada tähistaevast, Linnuteed, tähtkujusid, virmalisi, tähetriipe, kuud, helkivaid ööpilvi, iriidiumi sähvatusi, meteoriite ja kõike muud taevas nähtavat, et oleksid igaks olukorraks valmis.

 • Kuidas valgusmaalinguid teha ja pildile püüda, et ka pilves öödel oleks tegevust.

Koolitab ööfotograaf Martin Mark.

Võimalik tellida neljatunnine kiirkoolitus või kahepäevane põhjalikum koolitus.

Proovime kõik õpitu praktikas järgi

  Email

  Anname sulle teada, kui kuskil toimub avalik ööfotokoolitus

  Õpime tegema põnevaid valgusmaalinguid

  Õpime leidma ja pildistama iriidiumi sähvatusi

  Tellimiseks või rohkema info saamiseks võta meiega ühendust:

   Nimi*

   Email*

   Teade*

   Peale koolitust olen nakatunud ööpildistamise pisikuga ? See juba iseenesest annab märku sellest, et koolitus on läinud asja ette. Kui varem pildistasin loodust juhuslikult (reisid, jne), siis nüüd olen hakanud ootama pilvituid öid ja valgel ajal ringi liikudes uurima tähelepanelikumalt ümbritsevat loodust, et leida mõni kena koht öiseks pildistamiseks. Seega võin öelda, et olen leidnud uue hobi ? Soovitan kindlasti seda koolitust ka teistele.
   Jaan Štein
   Osalesin Martini ööfoto koolitusel 2015. aasta novembris ja mul on öelda vaid kiidusõnu. Koolitus oli väga hästi korraldatud (nii koolituseelse infovahetuse kui kohapealse ajakava suhtes) ja sisult väga põhjalik. Käsitlemist leidsid vist küll kõik teemad, mis vähegi ööfotograafile huvi võiksid pakkuda. Ja isegi pilves ilm ei seganud üritust, sest seda lõbusam sai koolituse valgusmaalingu osa. Soovitan soojalt koolitust nii pühapäevafotograafile kui ka tõsisemale ööfotograafia harrastajale!
   Evelin Vares
   Ööfotokoolitus oli minu jaoks suurepärane. Mulle meeldis, et see oli korrapäraselt üles ehitatud ja väga inforohke. Meeldiv seltskond vaikses looduslikus kohas lisas väikese puhkusetunde juurde. Soovitan Martini koolitust kõigile ööfotograafia huvilistele!
   Eliisa Tammeorg