Avaliku ülesastumise koolitus

Hea ja tulemuslik avalik esinemine ei ole üldse nii raske kui tundub, aga ometi seda millegipärast kardetakse. Sageli seetõttu, et kogu olukord ja ülesanne mõeldakse endale põhjendamatult keeruliseks. Asi läheb palju lihtsamaks, kui mitte mõelda esinemisest kui “laval olemisest” vaid keskenduda sellele, mis võiks toimuda kuulajate peas.

See, mida kõike me koolitusel koos läbi mõtleme, sõltub väga palju kohale tulnud osalejate soovidest ja eesmärkidest. Kindlasti arutame ühel või teisel moel läbi kolm teemaderingi:

  1. Mis on avaliku esinemise eesmärk kõneleja jaoks ja mis on kogu olukorra mõte kuulaja jaoks? Kuidas jõuda monoloogist ja “mõjutamisest” dialoogi, koos mõtlemise ja otsustamiseni?
  2. Kust tuleb esinemispinge ja kuidas sellega hakkama saada? Arutame seda, kuidas on võimalik end maha rahustada, keskendume eraldi ka kehakeelele ja mõtleme läbi, kuidas oma keha kasutada nii, et endal on rahulikum olla ja asi tundub kuulajale ka veenvam.
  3. Kuidas keerulisi asju lihtsalt selgitada ja kas slaididest on rohkem kasu või segadust? Vaatame läbi mõned viisid, kuidas keerulisemaid asju selgelt ja meeldejäävalt avada ning näitlikustada.

Päriselt heaks teeb koolituse see, kui igaüks mõtleb veidike enne läbi, mis olukordades ta tahab paremini esineda ja mis oskusi ta tahaks arendada. Kedagi kohapeal esinema ei sunni, aga võimalust saab küll. Piinlikku olukorda ei teki aga kindlasti ?

26. novembril kell 11.00-16.00
Rõuge noortekeskuses
Tasu 2 eurot

Registreerun
Avaliku ülesastumise koolitus - MTÜ Revolutsioon

Koolitaja Toomas Roolaid

troolaid2_originalToomas on Avaliku Esinemise Akadeemia üks asutajaid ja nõustajaid. Toomasel on koolitajakogemus alates 1998. aastast ja nõustajakogemus alates 2007. aastast.

Avaliku esinemise koolitamisega alustas Toomas juba 1998. aastal noorte väitlejate koolitustega. Toomas väitlejana saavutas 2000. aastal Eesti Meistritiitli ja esindas Eestit väitluse maailmameistrivõistlustel USA-s.

Igapäevaselt töötab Toomas Fundwise osaluspõhise ühisrahastuse platvormi kampaaniajuhina ja nõustab ning koolituslabori nõustajana koolitab kolleegide koolitamisega tegevaid eksperte ja spetsialiste.

Koolitusi üles ehitades on lisaks koolitusmeetodite valdamisele abiks ka strateegilist planeerimist nõustades tekkinud tunnetus, milline koostegutsemise viis toimib ja millised on sageli tekkivad takistused ja vääritimõistmised, ja pikaajalise väitlemiskogemuse ja argumenteerimisoskuste koolitamise kogemusena kujunenud arusaam sisuka suhtlemise võtetest ja viisidest.

Ühiskondliku tegevusena on Toomas üks vabatahtlike maa- ja merepäästjate katusorganisatsiooni Päästeliidu asutajatest, alates 2014. a. nõukogu liige ja Eesti Mittetulundusühenduste ja Sihtasutuste Liidu nõukogu liige.

Registreeru koolitusele siin:

Kui hiljem selgub, et sa ei saa siiski tulla, siis palun anna sellest esimesel võimalusel teada!

    Toetajad:

    Projekti rahastavad rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja Rõuge vald

    RM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis2015Rõuge vald