Astronoomiaõhtu Rõuges

Kutsume sind öötaeva saladusi avastama!

Astronoomiaõhtul näitab ööfotograaf ja astronoomiahuviline Martin Mark oma ööfotosid ja -videoid ning räägib lähemalt öötaevas toimuvast. Pimeduse saabudes vaatleme tähistaevast ja räägime lugusid ning legende tähtkujudest. Enne kella 23 tõuseb taevasse Kuu, mida saame ka läbi teleskoobi uurida. Lisaks on kindlasti võimalik näha ka mitmeid langevaid tähti.

Astronoomiaõhtule tulles pane ennast soojalt riidesse! Suuremad huvilised, kes soovivad tähistaevast pikemalt vaadelda võiks kaasa võtta mõne mugava (lamamis)tooli, pleedi, sooja joogi ja muu vajaliku, et ennast mugavalt tunda. Kui sul on olemas binokkel, siis võta see kaasa. Kui kellelgi on isegi teleskoop olemas, siis võib ka selle kaasa võtta (eriti kui see on näiteks pööningule tolmu koguma jäänud).

Kohtumiseni!

11. augustil kell 22.00
Rõuge Ööbikuoru laululava juures

Astronoomiaõhtu Rõuges

Läbiviija Martin Mark

Martin on ööfotograafia kaudu jõudnud ka astronoomiani ning selleks, et võimalikult põnevaid pilte saada öötaevas toimuvat uurinud ja enda jaoks selgeks teinud. Aastaid öösiti taevast pildistades on kogunenud hulgaliselt kogemusi ja teadmisi, mida ta hea meelega jagab.

Martin on Eesti Astronoomia Seltsi juhatuse liige ja astrofotoklubi üks eestvedajatest.

Projekti rahastab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest